Hírek
2024. December 17. 08:30, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
160 millió forintot fizettek Munkácsy Mihály eddig ismeretlen művéért
Elkelt az Ausztráliából hazahozott Munkácsy-festmény, Zichy Zsófia portréja, melyet 160 millió forintért ütöttek le a Virág Judit Galéria karácsonyi árverésén vasárnap – tudatta a galéria az MTI-vel hétfőn.
Mint írták, hetekig tartó feszült várakozás előzte meg a Virág Judit Galéria karácsonyi aukcióját, melyen árverésre került Munkácsy Mihály Ausztráliában megtalált, több mint 100 éve nem látott alkotása.
A Zichy Zsófiáról készült portré eddig egy ausztrál család tulajdonában volt, létezéséről a művészettörténészek is csak néhány hónapja szereztek tudomást
– közölte a Virág Judit Galéria.
Tájékoztatásuk szerint az elmúlt hetekben több ezren látogattak el a galériába, hogy egy pillantást vethessenek erre festményre, valamint az aukción szereplő többi alkotásra.
Munkácsy alkotása a 48 milliós kikiáltási árról induló hosszas licitharc után végül 160 millió forintért kelt el.
A Budapest Kongresszusi Központban telt ház előtt zajló árverésen Egry József Vitorlás című festményéért 60 millió forintot, Boromisza Tibor Tavasz Nagybányán című alkotásáért 50 millió forintot, Vasarely Victor Reng című alkotásáért 26 millió forintot fizettek.
A Virág Judit Galéria téli aukcióján kiemelkedően jól szerepeltek a hazai kortárs alkotók - például Keserü Ilona, Kondor Béla, Lakner László, Lantos Ferenc, Mengyán András – művei, amelyekre ugyancsak rengeteg licit érkezett – tudatta az intézmény.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
