Hírek
2017. Augusztus 02. 07:02, szerda |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
A Fezen-re és a Fehér Palotába is várja az önkéntes véradókat a Vöröskereszt
Augusztusban két fehérvári helyszínen is szervez véradást a Vöröskereszt. 4-én és 5-én a FEZEN fesztiválon, majd 25-én a Fehér Palota Üzletközpontban várják az önkénteseket.
Az adatok felvételéhez szükséges felmutatni egy fényképes igazolványt, például személyi igazolványt, diákigazolványt, jogosítványt vagy útlevelet, valamint vinni kell a lakcímkártyát és a TAJ-kártyát is.
Folytatódnak a véradások augusztusban is több helyszínen Székesfehérváron. 4-én, pénteken és 5-én, szombaton 14:00-17:00 óra között a FEZEN fesztiválon, a Langmáhr stand mellett várják az önkénteseket minden vércsoportból. A véradók apró ajándékokat, vászontáskát, illetve stresszlabdát kapnak segítőkészségükért cserébe.

A FEZEN térképen a Langmáhr standot a 8-as ponton jelölik (kattints a nagyobb mérethez).
Augusztus 25-én, pénteken a Fehér Palota Üzletközpontban is szerveznek véradást a társadalmi felelősségvállalás jegyében. 14:00 és 18:00 óra között az épület emeletén fogadják az önkénteseket.
Véradásra jelentkezhet minden 18 és 65 év közötti, legalább 50 kg testsúlyú egészséges felnőtt. A nők legfeljebb háromszor, a férfiak akár ötször adhatnak vért évente, két teljes véradás között legalább 56 napnak kell eltelnie.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld
Kilőtt a forint a választási eredmény hírére
Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.
