Hírek
2012. Május 02. 14:03, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
A földön vannak a Malév pilótái

A több mint 200 Malév-pilótából egyelőre egy sem repül; néhány tucatnak ugyan van már szerződése...
De mivel jogosítványaik nem voltak EU-szerte általánosan elfogadottak, a szerencsések is csak a szimulátoros vizsgáknál tartanak – írja a szerdai Népszabadság.
A Hunalpa pilóta-szakszervezet egyik volt vezetője szerint eddig 20-30 kapitány kapott állást. Tíznél kevesebben a Ryanairhez, páran Indiába, Kínába és Indonéziába szegődtek. Reálisan 80-90 kapitánynak lehet esélye elhelyezkedni, az első tisztek jövőjét ugyanakkor sötéten látja az érdek-képviseleti vezető.
A KSH szombaton publikált adataiból az derült ki, hogy a Malév leállásával a budapesti repülőtéren februárban több mint negyedével csökkent a járatok száma, az utaslétszám ugyanakkor csak 13 százalékkal esett vissza. Kétszer annyian indultak azonban a bécsi reptérre, amely arra utal, hogy Bécs átveszi Budapest korábbi gyűjtőszerepét.
Mint arról beszámoltunk, a felszámolás alatt lévő cégnél csúszás történt a márciusi bérek kifizetésében, de a munkaügyi központ csütörtökön átutalta a szükséges támogatást a felszámolónak, így az egykori dolgozók hozzájutnak járandóságukhoz.
Közben sokan továbbra is azon munkálkodnak, hogy létrejöhessen egy új nemzeti légitársaság. Mint az a Corvinus Egyetem egy kerekasztal-beszélgetésén is elhangzott, egy budapesti központú, magyar nemzeti érdeket képviselő légitársaságra van igény, azonban annak nem feltétlenül kell teljes egészében állami tulajdonúnak lennie.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.