Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2012. Január 07. 07:25, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A kutyák megérzik az emberek szándékát?

A kutyák megérzik az emberek szándékát?

Az ember szeretett négylábú barátja, a kutya, nem csak a szavakra és az utasításokra reagál, hanem megérti és megérzi az emberek szándékait.

Egy új tanulmányban azok a kutyák, amelyekhez beszéltek vagy közvetlen szemkontaktust létesítettek, jobban tudták követni az ember tekintetét, ahogy a szobán keresztül mozgott, mint annak az embernek a tekintetét, aki nem létesített szemkontaktust velük.

Ez egy szinten van egy hat hónapos csecsemő képességével - mondták kutatók, akik a felfedezéseiket január 5-én publikálták a Current Biology című folyóirat online oldalán.

'Ezek az eredmények azt a feltevést támasztják alá, hogy a kutyák nagyon érzékenyek az emberi jelekre és szándékokra, hasonlóképp, mint a csecsemők' - mondta a tanulmány vezetője, Topál József.

Egy tavaly júliusban készített tanulmányból például kiderül: a kutyák sokkal inkább 'könyörögnek' ételért azoktól az emberektől, akik rájuk néznek, mint azoktól, akik nem figyelnek - írja a healthday.com.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: kutya, tudomány

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul