Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2018. Április 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

A legtöbb élelmiszert igazolatlan eredet, vagy átcímkézés miatt foglalják le

A legtöbb élelmiszert igazolatlan eredet, vagy átcímkézés miatt foglalják le

Egy nemzetközi akció tapasztalata szerint Magyarországon leginkább az élelmiszerek igazolatlan eredete, illetve átcímkézés miatt foglalnak le árut a vám- és pénzügyőrök.

Leopold Róbert a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vám- és jövedéki szóvivője az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azt mondta, eddig ebben az évben 7 ezer liter alkoholt és 105 tonna élelmiszert foglaltak le, az áru mennyisége azonban évről évre változik.

Felhívta a figyelmet arra, hogy ezek a termékek bizonytalan eredetűek, nem tudni, hogy mivel kezelték őket. Az átcímkézéssel jellemzően a szavatossági idő lejártát akarják eltüntetni, ezért a komoly egészségkárosító hatásuk lehet.

Elmondta még, hogy az OPSON nevű nemzetközi akcióban világszerte 65 ország vett részt, a razziát az Europol kontrollálja az unión belül, Magyarországon a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, valamint a hamisítás elleni szervezet is közre működik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld

Orbán Viktort dicsérte Donald Trump

Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.

2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke

Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.