Hírek
2017. November 18. 08:49, szombat |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
A LISTAVEZETŐ OTTHONÁBAN NYERT A FEHÉRVÁR AV19 AZ EBEL-BEN

Rövid időn belül másodszor mutatta be azt a bravúrt a Fehérvár AV19, hogy mindössze egy gólt ütve meccset tudott nyerni az osztrák ligában.
Ráadásul ezúttal idegenben nullázta le a címvédő és listavezető Vienna Capitalst, azt a csapatot, amelytől a szezon legelején kilenc gólt kapott Fehérváron...
A válogatott szünet előtti két meccséből az egyiket, a Bolzano ellen 1-0-ra nyerte a Fehérvár, ami igen ritka eredmény jégkorongban. Utána jött a Graz 3-2-es legyőzése, most pedig ismét egy 1-0, vagyis igazán nem vádolható azzal a Fehérvár, hogy izgalommentes mérkőzéseket nyer meg. A góllövés továbbra sem a csapat erőssége, ellenben óriási a különbség a védelem szezon eleji és mostani hatékonysága között... A Vienna kilenc, a Bolzano hét gólt ütött a Volánnak szeptemberben - két hónappal később egyet sem tudtak! Bécsben pedig megvolt a hazai mezőnyfölény, öszességében hússzal több (43) lövés ment Mac Carruth kapujár, mint ahánnyal a Fehérvár próbálkozott. De a szezon közben igazolt amerikai kapus újfent parádés formában védett.
Így aztán LoVecchio második harmadban ütött gólja döntötte el a meccset. Régi "kedvencünk" Lamoureaux, a bécsiek kapusa ezen a meccsen is kitett magáért, verekedésbe kezdett, amiért végleges fegyelmit kapott. Ezzel ugyan nem tudott élni a Volán, viszont a harmadik harmad nagy bécsi nyomását kibírta, így 1-0-ra győzött. Ez a bécsieknek még csak a negyedik vereségük volt idén, és úgy is nyolc ponttal vezetnek a ligában, hogy a jelenleg második KAC-nál kettővel kevesebbet játszottak... A Fehérvárnak viszont nagyon kellett a győzelem, amellyel egyet lépett feljebb a tabellán, közelítve a középmezőnyhöz. Vasárnap Villachban hasonlóan nehéz feladat vár a mieinkre.
Vienna Capitals - Fehérvár AV19 0-1 (0-0, 0-1, 0-0)
Gl: LoVecchio
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 07:14, kedd | Sport
Portugál-magyar - Rossi: bátor szívre, karakterre és némi szerencsére is szükségünk lesz
Marco Rossi szövetségi kapitány azt kérte a magyar labdarúgó-válogatott játékosaitól, hogy bátor szívvel lépjenek pályára és mutassanak karaktert a portugál csapat elleni keddi világbajnoki selejtezőmérkőzésen.
2025. Október 13. 07:53, hétfő | Sport
Neymar ismét együtt játszhat Messivel és Suárezzel
Neymar az FC Barcelona után az Inter Miami labdarúgócsapatában ismét együtt játszhat Lionel Messivel és Luis Suárezzel - írta a Daily Mail.
2025. Október 12. 08:13, vasárnap | Sport
Magyar-örmény - Rossi: Lukács beállítása telitalálat volt
2025. Október 11. 06:00, szombat | Sport
Magyar-örmény - Rossi még egy támadó posztról nem döntött
Marco Rossi szövetségi kapitány még egy támadó pozícióról nem döntött a magyar labdarúgó-válogatott összeállításával kapcsolatban a szombati, örmények elleni világbajnoki selejtezőmérkőzés előtt.