Városlista
2025. november 28, péntek - Stefánia

Hírek

2015. Július 05. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

A PM vizsgálatot követel a dohányellátó koncesszió ügyében

A PM vizsgálatot követel a dohányellátó koncesszió ügyében

A Párbeszéd Magyarországért vizsgálatot követel, az Állami Számvevőszékhez és a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalhoz fordul a Continental-csoport dohányellátó koncessziókra vonatkozó pályázati győzelme miatt.

Az ellenzéki párt szerint a koncesszió súlyosan károsítja az államot.

A PM szombaton, az MTI-nek küldött közleményben azt írta: "a Continental-csoport győzelmével a Fidesz a Simicska utáni új oligarchák egyikét, Sánta Jánost gazdagítja". Hozzátették: "Lázár János haverja, Sánta János számítógépén született korábban a trafiktörvény is".

A párt felidézte: a Continental-csoport 20 évre, évi 600 millióért kapta meg az üzletet, miközben a versenytársak évi 6 milliárd forint koncessziós díjat ajánlottak. "Az állam összesen több tízmilliárdnyi bevételről mondott le Lázár János kebelbarátja javára" - írták.

A párt szerint az ügylet nem szolgál másra, mint Sánta cégének feltőkésítésére. Azt írták: Sánta "már meg is hálálta a pénzt: 49 százalékos tulajdonrészt vásárolt a Magyar Nemzet utódjának szánt Napi Gazdaságból, amely hű szócsöve a Fidesznek"

Címkék: dohány, koncesszió, PM

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása

Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -

2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld

Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak