Városlista
2025. december 23, kedd - Viktória

Hírek

2025. Március 18. 07:43, kedd | Belföld
Forrás: MTI

A profitplafontól az alapvető élelmiszerek árának átlagos 10 százalékos csökkentését várja a kormány 30 élelmiszer-kategóriában

A profitplafontól az alapvető élelmiszerek árának átlagos 10 százalékos csökkentését várja a kormány 30 élelmiszer-kategóriában

A hétfőn életbe lépett profitplafontól a kormány azt várja, hogy az intézkedésbe bevont 30 alapvető élelmiszer-kategóriában az árak átlagosan tíz százalékkal csökkennek

- jelentette be a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a kormány Facebook-oldalán hétfőn.

Zsigó Róbert elmondta: a szabály egyszerű, a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek rá a beszerzési árakra és nem mehetnek efölé.

Hangsúlyozta: a beavatkozásra azért van szükség, mert a kereskedelmi láncok sok alapvető élelmiszer beszerzési árára 80, 90, vagy akár 130 százalékot is rátettek. "Ezzel az extraprofittal elfogadhatatlanul megemelték egyes élelmiszerek árát, és ezzel együtt a családok és nyugdíjasok terheit" - jelezte.

Az államtitkár hozzáfűzte: "a kormány először szép szóval próbálkozott és önkéntes árcsökkentésre kértük a kereskedőket, de azt látjuk, hogy ezt nem akarták végrehajtani".

"Így egy világos szabályozást hoztunk, mától plafont húztunk a profitjukra" - emelte ki, hozzátéve, hogy ettől átlagosan tíz százalékos árcsökkentést várnak a profitplafonba bevont termékkategóriákban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok

Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások

A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.

2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld

Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén

Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.

2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz

Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.