Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2023. Október 24. 13:20, kedd | Belföld
Forrás: MTI

A Rail Cargo Hungaria elindította a magyar gabona exportfuvarozását Afrikába

A Rail Cargo Hungaria elindította a magyar gabona exportfuvarozását Afrikába

A Rail Cargo Hungaria (RCH) elindította a magyar gabona exportfuvarozását Afrikába, az aratás augusztusi befejezése óta 14 ezer tonna kalászost szállítottak vasúton a rijekai kikötőbe elsősorban egyiptomi és tunéziai úticéllal.

A tájékoztatás szerint a horvát állami vasútvállalattal (H® Cargo) együttműködve az RCH eddig 13 szerelvényben továbbított főleg búzát és árpát Miskolcról az adriai dokkokban várakozó hajókhoz.

Kiemelték, hogy a megbízás az eddigi mennyiség megduplázására szól az év végéig, a magyar gabonaexport vasúti szállítása mellett tárgyalnak ukrán tranzitgabona továbbításáról is.

Az RCH közleményében hangsúlyozta: augusztus eleje óta jelentősen megnőtt a gabona vasúti fuvarozása iránt az igény az idei magas magyarországi búza- és árpa-termésátlagoknak, valamint a várhatóan kiváló kukoricatermésnek köszönhetően. A társaság az idei gabonaszezonban több mint 1 millió tonna magyar termény exportfuvarozására készült fel.

Az RCH szerint hatékony vasútlogisztikai megoldásai előnyhöz juttatják a magyar gabonát a külpiacokon az ukrán gabona által generált kiélezett árversenyben.

Címkék: afrika, gabona

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.