Hírek
2017. Szeptember 01. 08:28, péntek |
Helyi sport
Forrás: m4sport.hu
A rongylábú Czibor Zoltánra emlékeztek Komáromban
Halálának huszadik évfordulóján Komáromban, sírjánál emlékeztek meg Czibor Zoltánról, az Aranycsapat legendás játékosáról.
Az eseményen Szöllősi György, a magyar futballhagyomány és a Puskás-ügyek nagykövete felidézte Czibor pályafutásának emlékezetes pillanatait a kezdetektől, amikor vonatvezetőként dolgozott Komáromban, az Aranycsapatban elért eredményeken keresztül a barcelonai évekig, majd az 1990-es hazatérésig.
A nagykövet kiemelte: a mostani Aranycsapat Emlékév - melynek része ez a megemlékezés is - célja, hogy a hazai, és a külföldi fiatalok is megismerjék a legendás válogatott eredményeit, tagjait, ezért az egész Kárpát-medencét felölelő tanulmányi versenyt hirdetnek középiskolásoknak, amely közelebb hozza a fiatalokat a "magyar sport- és kultúrtörténet ezen kiválóságaihoz".
Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Emlékév Testület elnöke arról beszélt, hogy idén tíz különböző eseményt rendeznek az emlékév kapcsán, jövőre pedig az "Évszázad mérkőzése", a 6:3-as magyar-angol találkozó 65. évfordulója lesz a középpontban.
A megemlékezésen részt vett Mesterné Czibor Zsuzsa, az egykori futballista testvére.
Czibor Zoltán - a zseniális, "ördöngős balszélső", a "rongylábú", a "bolond", ahogy társai szólították - a válogatottban 1949-1956 között 43 mérkőzést játszott, 17 gólt szerzett. Olimpiai bajnok és világbajnoki ezüstérmes. Első klubja a Komárom volt, majd a Ferencvárosban folytatta karrierjét, mely során a Budapesti Honvédban és az FC Barcelonában is szerepelt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 09:00, szerda | Életmód
Május 4-én kezdődnek az érettségi vizsgák
Május 4-én a magyar nyelv és irodalom, valamint a magyar mint idegen nyelv tárgyak írásbeli vizsgáival megkezdődik a 2025/2026-os tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka - közölte az Oktatási Hivatal kedden az MTI-vel.
