Hírek
2018. Január 18. 10:36, csütörtök |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
ALBA FEHÉRVÁR KC: BÚCSÚ A MAGYAR KUPÁTÓL

A két héttel ezelőtti Balaton-parti bajnoki után, a Magyar Kupában sem bírt a Siófokkal az Alba Fehérvár KC.
Bár Deli Rita együttese hamar hátrányba került a Köfémben, a második félidő elején egyenlítettek Temes Bernadették. Sajnos a vendégek sebességet váltottak és magabiztosan búcsúztatták a fehérváriakat a Magyar Kupa negyedik fordulójában. A találkozón sérülése után ismét pályára lépett Herr Orsolya.
Kezdettől fogva nagy sebességgel játszott a Siófok KC Fehérváron és ezt az erényt hamar több gólos vezetésre váltotta a Köfémben. A világbajnok francia irányító Nze Minko és a közelmúltban igazolt Geiger Melinda vezérletével a vendégek diktálták az ütemet. Szerencsére a fehérváriakban is volt tűz - több mint a Győr hétvégi vendégjátéka alkalmával - és produkáltak jó szériákat. Nze Minko és Geiger kikapcsolása többször is gondot okozott, ráadásul a román Dedu is ihletett formában védett a Siófoknál.
Örömhír, hogy sérüléséből felépülve pályára lépett Herr Orsolya, aki még a nyári alapozás első edzésén szenvedett térdszalagszakadást. A kiváló kapus 234 nap után védhetett ismét tétmeccsen.
A félidőre hárommal mentek el a vendégek, akik alig több mint egy hete 19-15-el zárták az első harminc percet. Ezúttal 15-12-vel.
Több mint három perces góltalansággal kezdődött a második játékrész, majd Lavko, Pelczéder és Temes góljaival 16-15-re zárkóztak fel Deli Rita lányai. Herr Orsi óriási védése, Nze Minko kapufája majd, Májer hidegvérű ejtése után, már 16-16-ot mutatott az eredményjelző. 17-17-nél Mayer egy parádés leforgás után hiába talált be, gólját érvénytelenítették, és úgy tűnt ez a momentum csapat lendületét is megtörte, amihez később Dedu védései is hozzájárultak.
Innentől sajnos már nem vezetett út felfelé: fokozatosan felépítette előnyét a Siófok, amely végül 30-23-al búcsúztatta a Magyar Kupában az Alba Fehérvár KC-t.
Alba Fehérvár KC - Siófok KC 23-30 (12-15)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 05. 07:57, hétfő | Sport
Több mint 12 ezren futottak a Futókörök Napján
Több mint 12 ezren futottak a vasárnap ötödik alkalommal megrendezett Futókörök Napján, melynek keretében 21 helyszínen húzhattak futócipőt az érdeklődők.
2025. Május 05. 07:53, hétfő | Sport
Miami Nagydíj - Piastri sorozatban harmadik futamát nyerte meg
Sorozatban harmadik futamát nyerte meg Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője, aki a leggyorsabbnak bizonyult a vasárnapi Forma-1-es Miami Nagydíjon.
2025. Május 03. 08:10, szombat | Sport
Premier League - Kerkez bekerült a szezon csapatába a szurkolóknál
Kerkez Milos, a Bournemouth magyar válogatott védője bekerült a szezon csapatába az angol labdarúgó-bajnokságban a szurkolók szavazatai alapján.
2025. Május 03. 08:04, szombat | Sport
Miami Nagydíj - A rekordot döntő Antonelli rajtol az élről a sprintfutamon
Meglepetésre a 18 éves Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája nyerte a Forma-1-es Miami Nagydíj pénteken rendezett sprintkvalifikációját, így a szombati rövid távú futamot ő kezdi majd az élről.