Hírek
2017. Szeptember 01. 19:12, péntek |
Helyi
Forrás: okkfehervar.hu
Alzheimer café

Jövő pénteken Alzheimer Café címmel indítanak programsorozatot a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
A kezdeményezés lehetőséget teremt arra, hogy az Alzheimer-kórban vagy egyéb szellemi hanyatlásban szenvedők és az érintett családtagok, gondozók egy csésze kávé mellett beszélhessenek problémáikról, tapasztalataikról. Az első találkozó jövő pénteken lesz 17 órakor.
Alzheimer Café – ezzel a címmel indít programsorozatot a Katolikus Szeretetszolgálat Országos Papi Otthona egy nemzetközi minta alapján. Olyan önkéntes szerveződésű közösséget szeretnének létrehozni, amely találkozási lehetőséget nyújt elsősorban az Alzheimer-kórban szenvedők vagy a szellemi hanyatlás valamely típusaiban érintettek, illetve az őket gondozó családtagjaik, barátaik, gondozóik vagy a téma iránt fogékony emberek számára. A havi rendszerességgel tervezett találkozásokon a résztvevők egy csésze kávé mellett beszélgetve feltehetik kérdéseiket, megoszthatják tapasztalataikat, aggodalmaikat, és rövid előadásokat hallhatnak a témához kapcsolódóan.
Az első programra szeptember 8-án, pénteken 17 órakor kerül sor a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban: Dr. Radnainé Dr Egervári Ágnes tart előadást az INDA programról (Interprofesszionális Demencia Alapprogram), majd Botka Gáborné személyes tapasztalatokon alapuló, beszélgetésre invitáló előadása következik Beteg a családban címmel.
A rendezvény ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várnak. Részletek olvashatók a művelődesi ház oldalán.
Cím: 8000 Székesfehérvár, Liszt Ferenc utca 1.
Porta: 22/502-871
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 01. 22:27, csütörtök | Sport
Kronome Ákos: Egy teljesen gondmentes versenyt zártunk, és a dobogó is megvolt.
Élménybeszámoló Ákostól a pilótától, a Diósgyőr Rally után, amit a P12-es kategóriában meg is nyertek!
2025. Május 01. 08:47, csütörtök | Életmód
Fudzsimoto Szu: A Zene Háza az egyik legfontosabb projektem
Fudzsimoto Szu (Sou Fujimoto) világhírű japán építész az Oszakai Világkiállításon tartott előadást, amelyben kiemelte: a Magyar Zene Háza az egyik legfontosabb projektje.
2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld
Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen
Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.