Hírek
2018. Február 13. 12:57, kedd |
Belföld
Forrás: police.hu
Autós üldözés után árokba hajtott a rendőrök elől Vizsláson
Rövid időn belül elfogták Vizsláson azt a 33 éves férfit a rendőrök, aki megpróbált elmenekülni az igazoltatás elől.
A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság járőrei hétfőn 12 óra 35 perckor Vizsláson a Kossuth úton egy személykocsit és annak vezetőjét akarták ellenőrizni. A járművet vezető férfi a rendőrök többszöri szolgálati kocsi fény- és hangjelzése ellenére sem állt meg a járművével, azzal gyorsított, majd árokba hajtott. Ezt követően az autót hátra hagyva, futva menekült tovább a sofőr, akit a járőrök időn belül elfogtak.
A rendőrök az intézkedés során megállapították, hogy a forgalomból kivont járművet vezető 33 éves férfi úgy vett részt a közúti forgalomban, hogy a jogszabályban meghatározott érvényes vezetői engedéllyel nem rendelkezik, és az engedélyhez kötött járművezetéstől a Bátonyterenyei Rendőrkapitányság Szabálysértési Hatósága jogerősen eltiltotta. A rendőrök a bátonyterenyei lakost a Salgótarjáni Rendőrkapitányságra előállították és vele szemben járművezetés az eltiltás hatálya alatt szabálysértés elkövetése miatt – őrizetbe vétele mellett - eljárást indítottak.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 26. 13:00, csütörtök | Belföld
MVM: az érkező földgázszámlákban a rezsistop-kedvezményről is kapnak tájékoztatást az ügyfelek
2026. Február 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter német beavatkozási kísérletekről beszélt a magyar választásokba
2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését
Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
