Hírek
2020. Március 05. 15:51, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - fotó: facebook.com
Az együttműködés erősítését tűzte ki célul az új szlovák kormányfő
A Visegrádi négyek (V4) alapvető értékrendjének és az együttműködésnek az erősítését tűzte ki célul Igor Matovic új szlovák kormányfő - mondta Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Csoport igazgatója csütörtök reggel az M1-en.
Az igazgató szerint arra lehet számítani, hogy megmarad a gördülékeny együttműködés mind a V4-ben, mind pedig a magyar-szlovák kapcsolatban, ami eddig sem volt rossznak nevezhető.
Emlékeztetett, Orbán Viktor miniszterelnök - az ideológiai kérdéseket félretéve - pragmatikus viszonyra törekedett az előző kormányfőkkel; most azonban egy értékrendi egyezés is lehet a pragmatikus viszony mellé - fűzte hozzá, rámutatva: ilyen egyezés van a migráció kérdésében, a családbarát intézkedésekben és a szuverenista Európa-politika kapcsán.
Mráz Ágoston Sámuel kiért arra is, hogy Igor Matovic mozgalmának népszerűsége hirtelen nőtt nagyot, hiszen a támogatottságát az előzetes felmérések 10 százalékra becsülték, de végül 35 százaléknyi mandátumot kapott. Egy ilyen hirtelen és gyors növekedésnek mindig vannak szervezeti nehézségei - jegyezte meg Mráz Ágoston Sámuel, aki szerint valószínűleg most fog eldőlni, hogy az új szlovák miniszterelnök ezt a lehetőséget felhasználja-e pártépítésre, és kormányképes erővé válik-e.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Felszólította Kubát az amerikai elnök
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően
Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
