Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2018. December 13. 07:35, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Az év utolsó helyi időközi választásait rendezik meg vasárnap

Az év utolsó helyi időközi választásait rendezik meg vasárnap

Az év utolsó helyi időközi választásait rendezik meg vasárnap: Kázsmárkon és Zalagyömörőn is polgármestert választanak.

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Kázsmárkon azért kellett kiírni az időközi önkormányzati választást, mert a települést 1990 óta vezető Bortnyik Béla (független) októberben lemondott tisztségéről, és azóta el is hunyt. A polgármesteri tisztségért két jelölt indul vasárnap: Farkas Dénes függetlenként, Kecskés Attila pedig a Fidesz-KDNP színeiben. A választói névjegyzékben mintegy 750-en szerepelnek.

A Veszprém megyei Zalagyömörőn azért lesz időközi választás, mert a korábbi polgármester, Illés László (független) szeptember 24-én elhunyt. A vasárnapi voksoláson a tisztségért két független jelölt indul: Vass Géza és Zsemlye Zoltán. A településen 362-en adhatják le szavazatukat reggel 6 és este 7 óra között.

Az év utolsó előtti napján, december 30-án lesz még egy időközi nemzetiségi önkormányzati választás: a Győr-Moson-Sopron megyei Mosonmagyaróváron két roma települési önkormányzati képviselőt választanak meg.

Idén 84 településen 101 időközi választást tűztek ki: 64 esetben polgármester, 19-ben képviselő-testület, 14-ben egyéni választókerületi képviselő, négyben pedig egyéni listás képviselők választása volt a tét. A 25 időközi települési nemzetiségi választásból 14 jelölt hiányában elmaradt.

Tavaly 103 településen 121 időközi önkormányzati választást írtak ki a helyi választási irodák.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.

2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld

Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül

A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei

2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld

Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása

Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.

2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld

Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten

Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.