Városlista
2026. április 14, kedd - Tibor

Hírek

2021. Május 06. 08:34, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Belföldi szállodákban üdülne a magyarok fele a korlátozások feloldása után

Belföldi szállodákban üdülne a magyarok fele a korlátozások feloldása után

A magyarok közel fele belföldi szállodában üdülne a koronavírus-korlátozások feloldása után, a hotelek által nyújtott élmények közül leginkább a svédasztalt, a teljeskörű kiszolgálást,

valamint a szabadidős programokat és a szórakozási lehetőségeket várják a válaszadók - ez derült ki a Danubius Hotels és Opinio piackutató friss, reprezentatív felméréséből.

Az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményükben ismertetik: az első idei nyaraláskor leginkább arra vágynak a választ adók, hogy megpihenjenek egy tóparton (48 százalék), felfedezzenek egy új várost (44 százalék), beüljenek egy étterembe (38 százalék), igénybe vegyenek egy wellness szolgáltatást (38 százalék), valamint együtt koccintsanak a barátokkal (31 százalék).

Tavaly minden tizedik megkérdezett a járványveszély miatt döntött úgy, hogy a külföldi pihenés helyett egy belföldi hotelt választ a kikapcsolódáshoz. A felmérés szerint jelenleg már a magyarok 43 százaléka tervezi, hogy magyarországi szállodában üdül a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos korlátozások feloldását követően.

A válaszadók döntő többsége, 83 százaléka elsősorban az interneten néz utána a szabadidős programoknak, de sokan spontán (42 százalék), vagy ismerősök ajánlásai alapján (31 százalék) választanak szabadidős tevékenységet.

Az idei nyaralást a magyarok 43 százaléka családdal, 31 százaléka párjával kettesben tervezi eltölteni. A megkérdezettek ötöde nem tervez nyaralást az idén.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak

Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent

2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld

Kilőtt a forint a választási eredmény hírére

Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.

2026. Április 13. 07:08, hétfő | Belföld

Választás 2026 – 96,89 százalékos feldolgozottság - Tisza kétharmad

Az országos listákra leadott szavazatok 96,89 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:

2026. Április 13. 07:07, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány minden magyart képviselni fog

A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén.