Hírek
2017. Szeptember 13. 19:57, szerda |
Helyi
Forrás: hvg.hu
Bemutatták az iPhone X-et! (videó)
Tegnap este (ottani idő szerint délelőtt) mutatta be az Apple az idei új iPhone-okat, köztük a nagyon várt jubileumi készüléket. A gyártó már az első televíziós reklámot is kiadta hozzá.
Valószínűleg az elkövetkező napok tech-hírei között valamilyen módon mindig ott lesznek az új iPhone-ok, amelyeket tegnap ismerhetett meg a világ – az esemény részleteiről itt lehet olvasni. A legizgalmasabb mindenképpen az úgynevezett jubileumi készülék, az iPhone X, meg is született már első televíziós reklámja.
A hirdetés körülbelül 70 másodperces, ennyi időben villantja fel az Apple a telefon tényleg nyálcsorgató újdonságait. Láthatjuk, hogyan váltja ki egyszerű ujjmozdulat a Home gomb funkcióját, azt, hogy vezeték nélkül is tölthetjük a telefont, és ott lesz az A11 Bionic lapkakészlet, amely az Apple szerint a legerősebb és legokosabb chip, amely valaha okostelefonba került. (Mit szólsz ehhez Qualcomm?)
A klip megemlíti az ujjlenyomatos azonosítást kiváltó arcfelismerést, szó van a „forradalmian új” függőleges pozicionálású kettős kameráról, az animált emojikról és persze az AR (kiterjesztett valóság) lehetőségének megjelenéséről.
Igazán szkeptikusnak, Apple-gyűlölőnek kell lennie annak, aki nem kíváncsi a november 3-án érkező telefonra. Igaz, van egy óriási hátránya, olyan árat szabtak neki, amitől csak kapkodjuk a levegőt, és sajnos nem pozitív értelemben.
A hagyományosan háromféle tárhelyverzió helyett az idei új iPhone-ok már csak kétféle változatban lesznek kaphatók: 64 GB vagy 256 GB tárhellyel. Alább felsoroljuk a hivatalos magyar árakat:
- iPhone 8 (64 GB) 264 990 forint
- iPhone 8 (256 GB) 321 990 forint
- iPhone 8 Plus (64 GB) 303 990 forint
- iPhone 8 Plus (256 GB) 360 990 forint
- iPhone X (64 GB) 379 990 forint
- iPhone X (256 GB) 436 990 forint
Érdekesség, hogy hat árból négy olyan magas, hogy annál kevesebbért lehet venni egy jó laptopot – még az Apple-től is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 28. 07:31, péntek | Életmód
Szallas.hu: télen is népszerű a Balaton a belföldi utazók között
A foglalások 13 százalékával a Balaton a negyedik legkedveltebb belföldi úti cél a téli időszakban - közölte a Szallas.hu csütörtökön az MTI-vel, friss foglalási adatai alapján.
2025. November 28. 07:29, péntek | Belföld
Magyarország újabb négymilliárd forintos mezőgazdasági támogatási programot indít Bosznia-Hercegovinában
2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása
Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -
