Városlista
2025. november 28, péntek - Stefánia

Hírek

2011. Október 07. 07:21, péntek | Belföld
Forrás: HírTV

Betiltanák a közparkokban a dohányzást

Betiltanák a közparkokban a dohányzást

A dohányzás megtiltásával szorítaná ki a hajléktalanokat a Józsefváros forgalmasabb közparkjaiból az önkormányzat. A képviselő-testület délután tárgyalja az erről szóló rendeletmódosítást.

Január 1-jétől nem lenne szabad rágyújtani a Gutenberg tér, a Horváth Mihály tér, a Kálvária tér, a Teleki tér, de a volt Köztársaság tér, mai nevén a II. János Pál pápa tér parkjaiban. A tiltás a parkot határoló járdákra is vonatkozik. A rendelet megszegőire 2012-től 50 ezer forint szabálysértési bírságot szabhatnak ki. A képviselő-testület szigorítaná a guberálást tiltó rendeletet is. Eszerint a hatóságok akkor is bírságolhatnának, ha valaki elmozdítja az utcai kukákat.

Budapest VIII. kerületének fideszes polgármestere, Kocsis Máté a néhány hete rendezett helyi népszavazás után hirdette meg az átfogó közrendvédelmi és köztisztasági akciót. A referendum egyébként eredménytelenül zárult, a jogosultak alig 15 százaléka vett rajta részt. (lm)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása

Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -

2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld

Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak