Hírek
2017. Július 26. 19:43, szerda |
Helyi
Forrás: fina-budapest2017.com
Cseh László: Mentem, ahogy csak tudtam
Cseh László szenzációs hajrával világbajnoki ezüstérmet nyert szerdán este a Duna Arénában 200 méter gyorson.
Világklasszis úszónk a futamot követően azt mondta, jó lett volna, ha van még öt méter a medencéből. Hozzátette, Chad Le Clos-tól kikapni nem szégyen, persze a himnuszt azért itthon szívesen meghallgatta volna.
- Magyar szempontból a legjobban várt döntő a férfi 200 méter pillangó volt. Kenderesi Tamás harmadik, Cseh László pedig a második legjobb idővel jutott a fináléba a japán Szeto mögött, de ott volt a legjobbak között a dél-afrikai Chad Le Clos is, aki hihetetlen tempóban kezdte a döntőt és nem fáradt el a végére sem.
Cseh László mindent megpróbált, de ezúttal nem lehetett megverni a dél-afrikait, aki a célig meg tudott tartani az előnyéből négy tizednyit. Cseh László másodikként csapott a célba, Kenderesi Tamás a negyedik helyen érkezett a japán Szeto mögött.
A címvédő Cseh 1:53.72 perccel csapott célba a 2012-es olimpiai bajnok dél-afrikai Chad Le Clos (1:53.33 p) mögött, míg a Rióban bronzérmes Kenderesi 1:54.73 percet úszott.
Cseh László a magyar csapat harmadik érmét szerezte.
A végeredmény:
- 1. Chad le Clos (Dél-Afrika) 1:53.33 perc
- 2. Cseh László (Magyarország) 1:53.72
- 3. Szeto Daija (Japán) 1:54.21
- 4. Kenderesi Tamás (Magyarország) 1:54.73
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld
Kilőtt a forint a választási eredmény hírére
Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.
