Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2017. November 21. 11:30, kedd | Helyi
Forrás: fmc.hu

Csótányt találtak a dürümben

Csótányt találtak a dürümben

Feltehetően csótányt, és egy petetokot talált egy fehérvári kismama ételében, melyet pénteken rendelt az egyik házhoz szállító étteremből.

A kifőzde kárpótlást ajánlott fel a hölgynek, azonban továbbra is nyitva tart.

Ez a kép látható napok óta a legnagyobb közösségi oldalon. Mint kiderült, egy fehérvári étteremből szállították ki a dürümöt egy helyi hölgynek, aki meglepődve tapasztalta, hogy az étel nem éppen azt tartalmazta, amire számított. A nevének elhallgatását kérő nő elmondása szerint gyanút keltő dolog koppant az asztalon, ezután lett figyelmes a nem dürümbe illő látványra. Miután panaszt tett, az étel árát visszakapta, és egy étkezési kártyát is kapott kárpótlásként. A nő ezt nem fogadta el, hiszen az előzmények alapján nem kíván többet ebben a kifőzdében ételt fogyasztani.

Természetesen megkerestük a szóban forgó éttermet is. Kérdésünkre elmondták, hogy az étterem továbbra is nyitva tart, de nyilatkozni nem kívánnak.

A pórul járt hölgy családja bejelentést tett a Nébih-nél. Sziebert Gergely megyei főállatorvos, a Fejér Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Földhivatali Főosztályának vezetője elmondta, a bejelentést követően hétfőn vizsgálat indult az ügyben, majd hozzátette: amennyiben a szakemberek helyszínen azt állapítják meg, hogy az élelmiszerbiztonság veszélybe kerül, különböző szankciókra számíthat a vállalkozó, mely az eset súlyosságától függően a figyelmeztetéstől egészen a több millió forintos bírságig terjedhet.

fmc.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.

2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld

Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta

Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.

2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld

Kilőtt a forint a választási eredmény hírére

Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.