Hírek
2017. Július 14. 08:06, péntek |
Helyi
Forrás: fmc.hu
Daganatos betegségekből meggyógyult fehérvári fiatalokról készült film
Filmet forgatott Schéda Szilvia két daganatos betegségből meggyógyult fehérvári fiatalról. A képen a film két főszereplője (Fotó: Zsiday Ádám)
A "Gyógyult utakon" című dokumentumfilmet július 18-án mutatja be a Fehérvár Televízió.
Bajzát Krisztiánról 25 éves korában derült ki, hogy leukémiában szenved. A fehérvári fiatalember előbb kemoterápiát, majd később sugárkezelést is kapott. Kezdetben úgy tűnt, hogy meggyógyult, de egy év múlva kiújult a betegsége, ezért végül csontvelő-átültetésre volt szüksége. A beavatkozás következtében hiperpigmentáció alakult ki nála és a bőrelváltozás miatt teljesen felborult az élete.
Huber Tímeánál 20 éves korában diagnosztizáltak Hodgkin-limfómát. Krisztiánhoz hasonlóan nála is kemoterápiával, aztán sugárkezeléssel próbálkoztak az orvosok. Ezek hatására kihullott a haja és jelentősen legyengült a szervezete.
Napjainkban mindketten boldog és teljes életet élnek, mert végül ők kerekedtek felül a betegségen. A Gyógyult utakon című dokumentumfilm kettejük történetét mutatja be, és azt, hogy még akkor is van remény, amikor már a szeretteink sem tudnak miben bízni.
A Fehérvár Televízió dokumentumfilmjét Schéda Szilvia szerkesztette, aki maga is legyőzött egy dagantos betegséget. A filmet Zsiday Ádám fényképezte és Hódi Dániel vágta. A Gyógyult utakon bemutatója július 18-án, kedden 20 óra 10 perckor, az ismétlés pedig július 21-én, pénteken 20 óra 35 perckor lesz a Fehérvár Televízióban. A 26 perces dokumentumfilmet a premier után a tévé Youtube-csatornáján is el lehet majd érni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 16. 17:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: nagyon közel van a konfliktus vége
Donald Trump szerint \"nagyon közel\" van, hogy lezáruljon az iráni konfliktus - az amerikai elnök erről a Fox Business gazdasági televíziónak adott, szerdán sugárzott interjúban beszélt.
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály
Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.
