Városlista
2026. május 31, vasárnap - Angéla

Hírek

2011. December 09. 14:24, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Üdvözli a Magyar Bankszövetség a Nemzeti Eszközkezelő létrehozását

Üdvözli a Magyar Bankszövetség a Nemzeti Eszközkezelő létrehozását

A Magyar Bankszövetség üdvözli, hogy a kormány korábbi programjának, valamint a május 30-án a Bankszövetséggel kötött 5 pontos megállapodásának megfelelően is, létrehozta a Nemzeti Eszközkezelő Társaságot.

Véleményük szerint a Nemzeti Eszközkezelő működési elvei helyesek, előkészítése kormányzati és banki szakértők egyeztetésének az eredménye. A Társaság megalapítását a banki közösség fontosnak tartja, működését támogatja. A Magyar Bankszövetség célja is, hogy minél több lehetséges eszközzel segítse a bajba jutott ügyfeleket, különösen, hogy az egyik legrászorultabb ügyfélcsoportot mihamarabb megoldáshoz segítse szorító helyzetében. Ugyanakkor meggyőződésük, hogy az első, kezdeti időszak tapasztalatait elemezni, összegezni kell, hogy a szükséges korrekciókkal kialakulhasson majd egy optimális működés.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 30. 13:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: az uniós források hazahozatalának ára \"az orbáni korrupció\" megszüntetése volt

Egyetlen ára volt a 6000 milliárd forintos uniós források hazahozatalának: az orbáni korrupció folytatásának teljes megszüntetése - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán péntek este.

2026. Május 30. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás a Velencei Bizottsághoz fordult