Városlista
2026. június 14, vasárnap - Vazul

Hírek

2018. Június 16. 14:18, szombat | Belföld
Forrás: police.hu - fotó: pixabay

Egy hétig fosztogatott, majd elaludt a betörés helyszínén

Egy hétig fosztogatott, majd elaludt a betörés helyszínén

A II. kerületi nyomozók őrizetbe vették azt a férfit, aki többször is betört egy házba, majd onnan több mint félmillió forint értékben lopott.

A megalapozott gyanú szerint a 48 éves budapesti B. Elek bement június 5. és június 14. között Budapesten egy II. kerületi házba. A férfi betörte a teraszajtó üveges részét, majd átkutatta a lakást és több mint egy hét alatt minden mozdítható tárgyat, festményeket, kristálycsillárt, antik faliórát, de még a paplant és az ágyneműhuzatokat is ellopta az ingatlanból.

A tulajdonos nem lakott a házban, mert azt albérletbe akarta kiadni. A nő június 14-én délután a leendő albérlőkkel érkezett az ingatlanhoz, majd amikor bementek észrevették, hogy a lakást átkutatták és több tárgyat elloptak. Ezután felmentek az emeletre, ahol B. Elek a kanapén aludt. A tulajdonos rögtön értesítette a kerületi rendőröket, akik a helyszínen elfogták a férfit.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság II. kerületi Rendőrkapitányság nyomozói a férfit lopás bűntett miatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették és előterjesztést tettek előzetes letartóztatásának indítványozására.

Címkék: betörő, budapest, elfogás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app

Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld

Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját

Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.

2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld

Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula

Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.