Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2019. Február 03. 07:29, vasárnap | Életmód
Forrás: mti

Egyre gyakoribb a zöld hályog

Egyre gyakoribb a zöld hályog

Egyre gyakoribb a zöld hályog (glaukóma), ami egy észrevétlenül kialakuló betegség, így esetében a szűrővizsgálat végzése kiemelten fontos

- hívta fel a figyelmet a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának igazgatója az M1 aktuális csatornán szombaton.

Nagy Zoltán Zsolt azt mondta, 45-50 éves kor felett évente szükséges a szűrővizsgálat.

Elmondta: glaukóma esetén a szemnyomás megemelkedik, a szemgolyók keringése közötti egyensúly megbomlik. A betegség lassan alakul ki és legtöbbször nem okoz fájdalmat, így nagyjából tünetmentes. De ha a beteg látótérkiesést tapasztal, akkor visszafordíthatatlan állapotába fejlődött a kór - hangsúlyozta.

A zöld hályognak van egy ritkább változata is, a glaukómás roham, amely akkor alakul ki, ha a beteg szemnyomása az átlagosnak a háromszorosára emelkedik. Ez inkább az időseket érinti, nagy fájdalommal jár és helyrehozhatatlan károsodásokat okozhat a látóidegben - magyarázta Nagy Zoltán Zsolt.

A műsorban elhangzott, hogy a zöld hályog a vakság második leggyakoribb kialakulási oka.

Címkék: szem, zöld hályog

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 15:00, vasárnap | Életmód

A balatonfüredi Kisfaludy Strand a Balaton legjobb strandja

A balatonfüredi Kisfaludy Strand nyerte el a Balaton Legjobb Strandja 2026. címet, az elismerést pénteken Fonyódon adták át a Balatoni Szövetség (BSZ) Kék Hullám Zászló díjkiosztó rendezvényén.

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Életmód

Kisebb földrengés volt Magyarországon hajnalban

2026. Július 11. 15:00, szombat | Életmód

Kékszalag - Módosítani kellett az útvonalat az alacsony vízállás miatt

Módosítani kellett az 58. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj vitorlásverseny útvonalát a Balaton alacsony vízállása miatt.

2026. Július 09. 17:00, csütörtök | Életmód

Ismét a japán kultúrát bemutató Manga Napot rendez a Néprajzi Múzeum

Ismét a hagyományos és kortárs japán kultúrát bemutató Manga Nappal várja az érdeklődőket július 25-én a Néprajzi Múzeum - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel.