Hírek
2019. Július 25. 13:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egyre kisebb a pollenek szerepe az allergiában
Egyre kisebb szerepet játszik a pollenek mennyisége abban, hogy mikor, milyen erősségűek az allergiás tünetek – közölte Nékám Kristóf allergológus csütörtökön az M1-en.
A szakértő azt mondta, a pollennek inkább már csak indító szerepe van, a pollenszám változásával nem párhuzamosak a tünetek. Ha például leesik a pollenszám, nem biztos, hogy enyhülnek a tünetek.
Ennek oka a világ és az életmód változása, ezért ahhoz, hogy az allergiahelyzet ne romoljon tovább, a környezetszennyezéssel kell valamit kezdeni – vélekedett.
Hozzátette, jelenleg a magyar lakosság 25-30 százalékát érinti valamilyen allergia.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását
Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
