Hírek
2021. November 16. 19:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Életveszélyes sérülést okozókat ítéltek el Egerben

Első fokon, nem jogerősen bűnösnek talált a bíróság egy férfit és az elkövetés idején fiatalkorú testvérét, akik életveszélyesen megkéselték haragosukat Heves megyében
- közölte az Egri Törvényszék sajtószóvivője kedden az MTI-vel. Hoszné Nagy Tímea tájékoztatása szerint az ügyben első fokon eljáró Egri Törvényszék az életveszélyt okozó testi sértés bűntettét bizonyítottnak találva az elsőrendű vádlottat 1 év 6 hónap, fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztésre, míg a másodrendű vádlottat 3 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélte.
Jelezte: az ügyész tudomásul vette az ítéletet, míg a vádlottak és védőik 3 nap gondolkodási időt kértek.
A sajtószóvivő emlékeztetett: az ügyben a Heves Megyei Főügyészség emelt vádat, miután 2020 nyarán a két testvér egy korábbi konfliktus miatt elcsalta haragosát egy lakatlan, romos ingatlanba azért, hogy ott bosszúból megverjék.
Az épületben az idősebb testvér felkapott egy odakészített farudat, a sértettet kétszer fejen ütötte, majd öccse egy zsebkéssel a menekülni próbáló férfit az oldalán megszúrta. Miután a sérült megbotlott és a földre esett, a fiatalkorú testvér hátba döfte.
A férfi életveszélyesen megsérült, de sikerült elmenekülnie. Felépülése több hétig tartott, életét a gyors és szakszerű orvosi segítség mentette meg - tette hozzá a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.