Hírek
2023. Június 17. 07:00, szombat |
Belföld
Forrás: NAV
Elf Bart árult osztálytársainak a győri diák, lecsapott rá a NAV
Saját iskolatársainak is árulta az ismeretlen eredetű és összetételű, így egészségre fokozottan ártalmas Elf Barokat az a győri középiskolás, akit a napokban fogtak el a nyugat-dunántúli pénzügyi nyomozók
A NAV munkatársai felderítőmunkával jutottak el egy tizennyolcadik életévét nem sokkal az elfogása előtt betöltő középiskolás fiatalhoz, aki Győrben a saját iskolatársainak is huzamosabb ideje árulta a budapesti ismerősétől beszerzett manórudakat.
A Bevetési Igazgatóság járőrei – bűnügyes kollégáik információi alapján – az elkövetőt budapesti árubeszerző útjáról hazafelé tartóztatták fel, majd a helyszínen a nyomozókkal közösen átkutatták az autóját. A pénzügyőrök a díler kocsijának gyári üregeibe rejtve különféle zárjegy nélküli jövedékiadó-köteles termékeket: Elf Barokat és cigarettát találtak.
A fiatal győri üzér elfogásával párhuzamosan a pénzügyi nyomozók az őt „áruval” ellátó budapesti „elosztó” lakásán is kutatást tartottak, ahol több mint 1 000 darab, ismeretlen eredetű, adózatlan Elf Bart és 2 600 szál cigarettát is találtak. A pénzügyőrök a jogsértő jövedéki termékeken túl, 11 millió forint és 2 500 euró – feltehetően bűnös tevékenységből származó – készpénzt is lefoglaltak.
Az említett zárjegy nélküli, adózatlan jövedéki termékek birtoklása is jogszabályba ütközik, az azzal való kereskedelem pedig bűncselekmény. A kérdéses, azonosítatlan származású és hatóanyagú Elf Barok, manórudak fogyasztása az emberi egészségre fokozottan veszélyes, akár több száz „slukkos” kialakításuk miatt a hagyományos cigarettához képest jóval addiktívabbak, könnyebben kialakulhat a rászokás. A manórudak okozta függőség miatt – a veszélyeztetett fiatalok védelmében – a NAV nyomozó hatósága a jövőben is kiemelt figyelmet fordít a hasonló bűncselekmények felderítésére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 28. 07:29, péntek | Belföld
Magyarország újabb négymilliárd forintos mezőgazdasági támogatási programot indít Bosznia-Hercegovinában
2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása
Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
