Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2018. Február 26. 19:33, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Előzetesben a rákóczifalvai kettős gyilkosság gyanúsítottja

Előzetesben a rákóczifalvai kettős gyilkosság gyanúsítottja

A Szolnoki Járásbíróság hétfőn harminc napra elrendelte annak a 25 éves fiatalembernek az előzetes letartóztatását, aki a gyanú szerint február 19-én két férfit is halálra vert otthonaikban Rákóczifalván.

A végzés nem jogerős - közölte a Szolnoki Törvényszék Sajtóosztálya az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a férfit február 23-án, péntek este vették őrizetbe, és a nyomozás jelenlegi szakaszában aljas indokból, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberöléssel gyanúsítják.

A végzés nem jogerős, a gyanúsított és védője fellebbezést jelentett be, amiről az ügyben másodfokon eljáró Szolnoki Törvényszék dönt majd - olvasható a közleményben.

Az előzetes letartóztatás elrendelése nem elítélés, csupán a gyanúsított személyi szabadságának ideiglenes bírói elvonása, amit a bíróság jelen esetben azért látott indokoltnak, hogy a gyanúsítottat megakadályozza a szökésben, a hatóságok előli elrejtőzésben illetve újabb bűncselekmény elkövetésében - szerepel a közleményben.

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság korábbi tájékoztatása szerint Rákóczifalván két férfit találtak holtan csütörtökön, a két szomszéd halálát idegenkezűség okozta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld

Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.