Hírek
2016. Április 17. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Évek óta stagnál a kivándorló magyarok száma
Az utóbbi öt évben nem emelkedett és nem is csökkent a kivándorló magyarok száma - mondta Tanay Marcell, az Euwork munkaközvetítő cég vezetője szombaton az M1 aktuális csatorna műsorában.
A vezető elmondta: abban viszont jelentős változás van, hogy milyen céllal mennek külföldre a munkavállalók: míg 8-10 éve inkább ideiglenesen, bizonyos célok megvalósítása érdekében hagyták el az országot, ma inkább a kivándorlás jellemző.
Hozzátette, hogy abban is változás van, ma már könnyebben jutnak munkához állásközvetítők nélkül egy külföldi országba, hiszen egyre több embernek van ismerőse, aki segít, és elhárultak azok az akadályok is, amelyek régen elriasztották a vállalkozó kedvűeket.
Szólt arról is, hogy külföldön elsősorban fizikai szakmunkásokat, betanított munkásokat keresnek, de sokakat alkalmaznak a vendéglátásban is.
A nyelv ismerete mindenhol alapkövetelmény - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld
Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid
Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt
A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon
2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld
Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben
Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.
