Városlista
2025. november 28, péntek - Stefánia

Hírek

2017. Január 20. 18:13, péntek | Belföld
Forrás: mti

Extrém hidegre és ködre figyelmeztet a meteorológia

Extrém hidegre és ködre figyelmeztet a meteorológia

Több megyére és a fővárosra is figyelmeztetést adtak ki az extrém hideg és a tartós sűrű köd veszélye miatt.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: hajnalra a Duna-Tisza köze sávjában, az Északi-középhegységben (annak is inkább a nyugati felén), illetve a délnyugati határszél közelében mínusz 15 Celsius-fok alá süllyedhet a hőmérséklet. Emiatt Budapestre és Pest megyére, továbbá Nógrád, Heves, Bács-Kiskun, Jász-Nagykun-Szolnok és Borsod-Abaúj-Zemplén megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést szombatra.

A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire mínusz 14 és mínusz 7 fok között várható, de a derült, vastagabb hóval borított vidékeken mínusz 20 fok is lehet. A legmagasabb hőmérséklet a napos tájakon 0, a ködös területeken mínusz 10 fok körül alakul.

Kiemelték továbbá, hogy az éjszaka folyamán főként az Alföld középső részén és a Dunántúl keleti felében sűrű, zúzmarás köd képződhet, amely foltokban szombat napközben is megmaradhat. Ezeken a terülteken szombat este ismét többfelé várható köd. A tartós, sűrű köd veszélye miatt Budapestre és Pest megyére, valamint Nógrád, Bács-Kiskun, Jász-Nagykun-Szolnok, Békés, Csongrád, Baranya, Somogy, Tolna és Fejér megyére adták ki a figyelmeztetést.

A ködös, felhős tájakon hószállingózás, ónos szitálás előfordulhat. Másutt kisüthet a nap - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Címkék: hideg, időjárás, köd, tél

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása

Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -

2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld

Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak