Hírek
2017. Július 07. 07:47, péntek |
Helyi
Forrás: fmc.hu
Fehérvárt sem kímélte Petya, a kibervírus
Székesfehérváron is letette a névjegyét Petya, a pénzcsalásairól is elhíresült zsarolóvírus.
Sokan Petyát csak hírből ismerhették, hiszen Magyarország viszonylag szerencsésen megúszta az Európán végigsöprő kibertámadást, de most, hogy a Győri kekszet és a Negrót is gyártó amerikai multiba is beleállt, a feherváriak nyugtalanok.
De mi is ez a Petya? A Petya néven elterjedt igencsak agresszív zsarolóvírus a múlt hét kedden lendült akcióba Ukrajnában és szinte egy szempillantás alatt körbejárta az országot, hogy aztán annak szomszédjaiban, majd egész Európában is megvesse a lábát.
Mivel onnan indult, így Petya a legjobban Ukrajnában kavarta meg a helyzetet, rengeteg pénzintézetben, a Boriszil reptéren, de még a leállított csernobili atomerőműben is megtámadta a számítógépeket. (Miért is vannak online ezek a masinák?!) Az ukrán kormány már másnap intézkedett, de a teljes számítástechnikai rendszer helyreállítása Európa szerte még napokat vett igénybe.
Itt jön képbe Fehérvár, és a Győri keksz, illetve a Negro, ahol kedden, ha még csak részlegesen is, de szintén meg kellett állítani a gyártást. A vírus okozta károkat két nap után helyreállították és a héten már nem Petya miatt, hanem szimplán csak nyári karbantartások miatt nem indult még be újra a termelés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
