Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2022. Február 23. 08:46, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Feladta magát a francia rendőr, akit az élettársa megölésével gyanúsítanak

Feladta magát a francia rendőr, akit az élettársa megölésével gyanúsítanak

Három hétig tartó menekülés után feladta magát az a francia rendőr, akit az élettársa megölésével gyanúsítanak - közölték kedden rendőrségi források.

A 29 éves férfi kedd reggel felhívta a dél-franciaországi Montmeyan csendőrségét, és jelezte, hogy a településen lakó apjánál tartózkodik. A férfit néhány perccel a hívás után őrizetbe vették.

Az apa az országos televíziókban még pénteken közzétett felvételen azt kérte a fiától, hogy haladéktalanul adja fel magát, és a fiát menekülni segítőket pedig arra szólította fel, hogy jelentkezzenek a rendőrségen.

"A férfit, azt a rendőrt, akit az élettársa megölésével gyanúsítanak, incidens nélkül előállították ma reggel. Mostantól az igazságszolgáltatás rendelkezésére áll" - írta a Twitteren Gérald Darmanin belügyminiszter.

A férfi ellen január 28. óta volt érvényben körözés, miután 28 éves élettársa holttestét megtalálták a közös párizsi lakásukban. A boncolás szerint a nőt megfojtották. A rendőr a gépkocsijával és a szolgálati fegyverével elmenekült. A rendőrség azt gyanította, hogy öngyilkos lett, de a gépkocsit, benne a töltött fegyverrel, tíz nappal ezelőtt az észak-franciaországi Amiens egyik parkolójában megtalálták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Felszólította Kubát az amerikai elnök

Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően

Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.

2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld

Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal

Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.