Hírek
2020. Február 22. 08:08, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Felminősítette Magyarországot a japán JCRA hitelminősítő

A stabil államháztartási rendszert, az államadósság jelentős csökkentését és az eredményes gazdaságpolitikát kiemelve javította Magyarországra vonatkozó deviza- és forintadósság minősítését
a Japan Credit Rating Agency (JCRA) intézet - közölte a Pénzügyminisztérium pénteken az MTI-vel.
Kiemelték: a Standard & Poor's múlt héten közölt kilátásjavítása után a japán hitelminősítő lépése is azt mutatja, hogy a magyar gazdaság teljesítményét külföldön is egyre inkább elismerik.
A japán hitelminősítő a magyar devizaadósság minősítését "BBB+"-ról "A-"-ra, a forint adósságáét "A-"-ról "A"-ra javította.
Az intézet kedvező döntésének okaként jelöli meg egyebek mellett a magyar gazdaság 5 százalék körüli növekedését, a termelékenység javulását, a beruházások növekedését és a bérek folyamatos emelkedését. A hitelminősítő elismerően ír az ország pénzügyi helyzetének folyamatos javulásáról, a pénzügyi rendszer stabilitásáról, a magas tőkemegfelelési mutatóiról. A hitelminősítő pozitív döntésének hátterében áll még az alacsony hiány, az egyre csökkenő adósság, valamint az ellenálló exportvezérelt gazdasági teljesítmény is. A JCRA a következő évekre 3-4 százalékos növekedést vár Magyarországon.
A japán intézet legutóbb 2017-ben javította stabilról pozitívra a magyar államadósságra vonatkozó kilátását - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 27. 07:25, péntek | Belföld
Pride - ORFK: a szervezőké a felelősség
2025. Június 27. 07:23, péntek | Belföld
Átmenetileg enyhül a kánikula a hévégére
Átmenetileg enyhül a kánikula a hétvégére, a hőmérséklet csúcsértéke 30 Celsius-fok körül alakul.
2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld
Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik
Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél