Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2017. Július 25. 16:04, kedd | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Filep Sándor tart tárlatvezetést az Aba-Novák kiállításon

Filep Sándor tart tárlatvezetést az Aba-Novák kiállításon

Ismerje meg Ön is Aba-Novák Vilmos művészetét! – csütörtökön délután Filep Sándor festőművész tart tárlatvezetést a Csók István Képtárban.

A „Színek és színek megint” – Válogatás Aba-Novák Vilmos alkotásaiból című kiállításhoz kapcsolódó szakmai tárlatvezetések következő programja július 27-én, csütörtökön 17 órakor kezdődik. Az érdeklődőknek ezúttal Filep Sándor Festőművész, a Szent István Király Múzeum művészeti tanácsadója mutatja be a Székesfehérvárhoz több szállal kötődő művész életpályáját és alkotásait.

A kiállításhoz szervezett program ingyenes, mindenkit szeretettel várnak. A kiállítás anyagát számos magán- és közgyűjteményből válogatták.

A kiállítás anyagát számos magán- és közgyűjteményből válogatták, az életképekből, portrékból, önarcképekből, a családot ábrázoló és tájképekből álló mintegy 30 festményt a „Magyar-francia történelmi kapcsolatok” című pannó teszi teljessé.

A tematikus elven berendezett tárlaton feltűnnek az Aba-Novák művészetét meghatározó helyszínek, mint Zugliget, Felsőbánya, Igal és Itália is. A látogatókat érintőképernyős számítógép segíti a tájékozódásban, valamint több kapcsolódó tárgyat is elhelyeztek a Képtár kiállítóterében.

A tárlatvezetésen való részvétel ingyenes, mindenkit szeretettel várnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld

KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon

A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.

2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása

Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.