Városlista
2026. április 15, szerda - Tas, Anasztázia

Hírek

2016. Augusztus 18. 12:36, csütörtök | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

Füge Krisztián: Cél a dobogó!

Füge Krisztián: Cél a dobogó!

Slovakiaring: Autós Gyorsasági Verseny.
2016.08.18-21.
Füge Krisztián autóversenyzőt kérdezem a verseny előtt.

Utoljára a Pannónia Ringen láthattunk, ahol az előkelő második helyen végeztél a kategóriádban.

Most milyen esélyekkel indulsz a Slovakia Ringen?
- Most is a Kis Túra kategóriában fogok indulni, ahol szeretnék a dobogó minél magasabb fokán végezni.

A Slovakia Ringen a rajt után egy erős jobbos kanyar fogad mint a hungaroringen benneteket. Összehasonlítva melyik pályán szeretsz jobban rajtolni és miért?
- A Slovakia Ringen, mert szélesebb a pálya és nyújtottabb ívű a kanyar. Utána pedig egy hosszú teligázos rész jön, ezáltal több a lehetőségem az előzésre.

Ezen versenyen a box kialakítás is másabb mint itthon a ringen. Zavaró-e az, hogy balra jössz ki szervizelni?
- Nem, csak figyelni kell a forgalmat, mivel ha kijövünk a boxutcába ott lehetnek balesetek, ha épp külső íven szeretne engem megelőzni valaki. Ki kell húzódni a külső ívre ahhoz, hogy a boxba tudjak hajtani. A hungaroringen jobb kijönni, mert ott a kanyarkijárat után van a boxutca.

Ha jól tudom ti nem álló rajttal indultok.
- Igen, mi repülőrajttal kezdjük a versenyünket. Eddig nem sokszor rajtoltam így. A nagy teljesítménykülönbség miatt van repülő rajt, mert ebben a kategóriában több típusú versenyautó is részt vesz. Álló rajtnál elkerülhetetlen lenne az utolérés, így mi gurulóból vágunk neki a köröknek.

Mint versenyzőnek a Slovakia Ring hogy tetszik.
- Tetszik nekem, jó tempós pálya. Korábban raktak be lassítót is a kettes kanyar után, mert ott volt egy puklis rész, ahol alákaphatott a szél a kocsiknak. Azt a részt azóta lejjebb lapították. Az utolsó kanyar a kedvencem, mert jó tempós, illetve az egyes kanyar is fekszik nekem ami rajt után van.

Köszönöm partnereinknek a segítséget! Car-Color, Tokyo Restaurant, Impa, Sbmo.hu, Magyar Vöröskereszt Budai Régió, AC2000 Kft.

Fotó: Murányi Gábor

Címkék: autósport

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 15. 07:13, szerda | Sport

Labdarúgó NB I - A Puskás Akadémia legyőzésével átvette a vezetést a Ferencváros

A Ferencváros 2-1-re legyőzte a vendég Puskás Akadémiát a labdarúgó Fizz Liga 26. fordulójából elhalasztott és kedden pótolt mérkőzésén.

2026. Április 14. 16:00, kedd | Sport

Bajnokok Ligája - Szoboszlaiék nehéz, de nem lehetetlen helyzetben

Kerkez Milos és Szoboszlai Dominik klubjának, a Liverpoolnak kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia hazai pályán a címvédő Paris Saint-Germain ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján ahhoz, hogy továbbjusson.

2026. Április 14. 15:00, kedd | Sport

Férfi kézilabda NB I - A Veszprém hat góllal megnyerte a Szeged elleni rangadót

A címvédő és listavezető Veszprém házigazdaként 30-24-re legyőzte a Szegedet a férfi kézilabda NB I hétfői rangadóján.

2026. Április 13. 15:00, hétfő | Sport

Piros Zsombor megnyerte a madridi challenger-tenisztornát

Az ötödik helyen kiemelt Piros Zsombor megnyerte a 98 ezer dollár (35,8 millió forint) összdíjazású madridi salakpályás férfi challenger-tenisztornát.