Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2011. Október 27. 07:45, csütörtök | Belföld
Forrás: OrintPress

GPS-szel felszerelt cipőket gyártanak a demeciában szenvedőknek

GPS-szel felszerelt cipőket gyártanak a demeciában szenvedőknek

Egy amerikai cég bejelentette: már akár ebben a hónapban a polcokra kerülhetnek az Egyesült Államokban azok a cipők, amelyeket kifejezetten demenciában szenvedő betegeknek fejlesztettek ki.

A lábbelikben beépített GPS jeladó van, így a véletlenül elkóborolt és eltévedt idős embereket könnyen megtalálhatja a családja.

Az Agence France-Presse jelentette, hogy egy amerikai cég napokon belül a piacra dobhatja azokat a cipőket, amelyek megkönnyítik majd a demens betegek megtalálását. A kognitív zavarban szenvedő idős emberek ugyanis gyakran elkóborolnak otthonról vagy a számukra kialakított otthonokból, majd nem találnak haza.

Az előzetes adatok szerint egy pár speciális lábbeli körülbelül 300 dollárba kerül majd, ebben természetesen a jeladó ára is benne van. A cég egyik képviselője szerint a termék életeket menthet, ezért minden olyan család számára javasolja, ahol van kognitív zavarban szenvedő idős ember.

A cipő különösen azok számára lehet hasznos, akik az Alzheimer-kór korai szakaszában vannak. Ezek az emberek ugyanis leggyakrabban még nem felügyelet alatt, hanem egyedül élnek, így a hozzátartozók is csak későn veszik észre, hogy idős családtagjuk eltűnt - mondták a fejlesztők.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul