Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2012. Március 15. 07:17, csütörtök | Kék hírek
Forrás: mno.hu / MTI

Gyerekek dúlták fel a temetőt

Gyerekek dúlták fel a temetőt

Gyerekek rongálták meg a kétszáz éve használaton kívüli egyeki kálváriás temető több síremlékét – közölte a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője szerdán az MTI-vel.

Kelemen Éva rendőr hadnagy elmondása szerint a rendőrség rongálás bűntett megalapozott gyanúja miatt eljárást indított ismeretlen személyek ellen, akik a hétfő késő délután és kedd reggel közötti időszakban Egyeken, a Bartók Béla utcában lévő kálváriás temetőben felborogatták 11 síremlék fejkövét és a rajtuk lévő vázákat.

A rongálással százezer forint körüli kárt okoztak. A nyomozás kiderítette, hogy a rongálást három gyermekkorú fiú, egy 10 éves és két 12 éves követte el. Az elkövetők beismerték tettüket, de koruk miatt nem büntethetők – jegyezte meg a szóvivő.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 14:00, vasárnap | Kék hírek

Megtalálták az igazoltató rendőrt elgázoló sofőrt

Megtalálták azt a férfit, aki csütörtökön elgázolt egy igazoltató rendőrt, majd megállás nélkül elhajtott - közölte szombaton a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

2026. Július 11. 12:00, szombat | Kék hírek

Letartóztattak egy doktornőt, aki megölhetett egy embert a Szent János Kórházban

A Tények információi szerint emberölés történhetett a Szent János Kórházban, az ügyben egy 32 éves orvosnőt gyanúsítanak

2026. Július 09. 07:00, csütörtök | Kék hírek

BM: az ismert aktivistával szembeni ügyben a rendőrség az ügyészséggel egyeztetve járt el

Az ismert aktivistával szembeni ügyben a nyomozóhatóság valamennyi érdemi eljárási cselekményt az ügyészséggel egyeztetve hajtott végre - tájékoztatta a Belügyminisztérium (BM) szerdán az MTI-t.