Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2017. Szeptember 11. 15:16, hétfő | Helyi
Forrás: mti.hu

Gyorsabb és olcsóbb lesz a közművek bekötése

Gyorsabb és olcsóbb lesz a közművek bekötése

Gyorsabban és olcsóbban köttethetik be a közműveket az emberek, miután szeptembertől nem csak egy szolgáltatótól rendelhetik meg az ilyen munkákat.

Bartal Tamás a Miniszterelnökség helyettes államtitkára emlékeztetett rá, hogy a kormány átfogó programot indított, amelynek első lépéseként, júliustól díjmentessé tették a közműcsatlakozásokat.

  • Így akár több millió forintot is megspórolhatnak a fogyasztók.

Bartal Tamás hozzátette, szeptember elejétől ez a program kiegészült azzal, hogy a közműcsatlakozások kiépítését nem csak egy cég végezheti el, vagyis a piacot liberalizálták. Létrehoznak egy nyilvántartást, amelyen feltüntetik a jelentkező vállalkozások nevét, és közülük válogathatnak a megrendelők.

  • A kormány azt várja, hogy ettől a lépéstől jelentősen csökken majd a szolgáltatás ára, miközben jobb és olcsóbb munkát kaphatnak a megrendelők.

Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szövetségének elnöke elmondta, hogy csak azok a vállalkozások jelentkezhetnek, amelyek rendelkeznek a szükséges jogosultságokkal, és ezeket referenciákkal tudják igazolni.

Jókor jött az új szabályozás, mert nagyon megszaporodtak a munkák az utóbbi időszakban, a szolgáltatók köre viszont szűk volt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.

2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld

Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta

Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.

2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld

Kilőtt a forint a választási eredmény hírére

Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.