Városlista
2026. augusztus 10, hétfő - Lörinc

Hírek

2019. Október 26. 16:02, szombat | Belföld
Forrás: mti

Hamarosan vádat emelhetnek a dunai hajóbaleset ügyében

Hamarosan vádat emelhetnek a dunai hajóbaleset ügyében

Befejezték a nyomozást a dunai hajóbaleset ügyében, hamarosan vádat emelhetnek - közölte a Fővárosi Törvényszék péntek éjszaka az MTI-vel.

Felidézték, hogy a Budai Központi Kerületi Bíróság nem jogerősen megszüntette a Viking Sigyn ukrán kapitányának letartóztatását, és kényszerintézkedésként elrendelte, hogy bűnügyi felügyeletét mozgását nyomon követő technikai eszközzel végezzék.

A nyomozási bíró megállapította, hogy az ügyészség által hivatkozott kényszerintézkedés alapjául szolgáló okok közül az eljárás jelenlegi szakaszában a bizonyítékok megsemmisítésének veszélye, avagy a bizonyítás megnehezítése már nem áll fenn. A bizonyítékokat összegyűjtötték, a nyomozó hatóság elvégezte a szükséges bizonyítási cselekményeket, így azok veszélyeztetésére immár nincs kellő alap - tették hozzá.

A korábban hivatkozott elsődleges szaktanácsadói véleménnyel ellentétben az is megállapítható, hogy a hajóskapitány nem törölt adatokat a tőle lefoglalt mobiltelefonról, vagyis nem semmisített meg esetleges bizonyítékul szolgáló adatállományokat - írta a Fővárosi Törvényszék.

Változatlanul fennáll azonban a szökés, elrejtőzés veszélye. Tekintettel arra, hogy ennek megakadályozására enyhébb kényszerintézkedés is elégséges lehet, a nyomozási bíró a gyanúsított letartóztatásának megszüntetése mellett arról döntött, hogy bűnügyi felügyeletét rendeli el. A férfi nem hagyhatja el engedély nélkül a számára kijelölt lakást - emelték ki.

A bíróság végzésének indokolásában hangsúlyozta, hogy az ügyben korábban is több hónapig bűnügyi felügyelet alatt állt gyanúsított mindvégig betartotta a magatartási szabályokat, ami elégséges biztosítékul szolgál ahhoz, hogy a büntetőeljárás befejezéséig jelen legyen.

Mivel a bíróság végzése nem végleges, egyelőre nem szüntették meg a férfi letartóztatását - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 10. 07:06, hétfő | Belföld

Vitézy Dávid: kézzelfogható eredményt hoztak a vasúti energiafogyasztás csökkentésére hozott intézkedések

A MÁV-csoport és a GYSEV is számos rendkívüli intézkedést hozott az energiahelyzet miatt, amelyek kézzelfogható eredményt hoztak - közölte a közlekedési és beruházási miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 10. 06:00, hétfő | Belföld

Egész héten meleg, napos idő várható

Egész jövő héten napos, meleg idő várható, a hét közepén kisebb enyhüléssel; csak a hét elején és a hét végén lehetnek néhol záporok, zivatarok

2026. Augusztus 09. 11:00, vasárnap | Belföld

Energiatakarékosság - VOSZ: a magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra csúcsidei megtakarítást ért el

A magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra (kWh) csúcsidei megtakarítást ért el, köszönhetően olyan intézkedésnek, mint a klímahasználat csökkentése

2026. Augusztus 09. 05:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Baka András elfogadta a felkérést

Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András - közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.