Hírek
2023. December 28. 09:04, csütörtök |
Életmód
Forrás: MTI
Idén is jelentős virsliforgalom várható az év végén

A fogyasztói szokások változása ellenére idén is jelentős mennyiség fogyhat virsliből belföldön az év utolsó napjaiban - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) szerdán az MTI-vel.
A forgalom éves szinten 34 ezer tonna körül alakul, ebből 10-25 százalék eshet az év utolsó hónapjára. A termékek jelentős része még mindig hagyományos, de a kínálat az utóbbi években egyre több új termékkel bővült, és ma már nem is feltétlen ragaszkodik mindenki a szilveszteri virslihez - írták.
A közlemény szerint az ünnepi időszakban a vásárlók a jobb minőségű virslit keresik. A NAK és a Magyar Húsiparosok Szövetsége (Hússzövetség) a belföldön készült termékeket ajánlják, mert ezek illeszkednek legjobban a magyar fogyasztók elvárásaihoz, megbízhatóak és ellenőrzöttek. Érdemes minél kevesebb összetevőt tartalmazó virslit választani, mert a túl sok adalékanyag minőségromlást okozhat - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 08:47, csütörtök | Életmód
Fudzsimoto Szu: A Zene Háza az egyik legfontosabb projektem
Fudzsimoto Szu (Sou Fujimoto) világhírű japán építész az Oszakai Világkiállításon tartott előadást, amelyben kiemelte: a Magyar Zene Háza az egyik legfontosabb projektje.
2025. Május 01. 08:36, csütörtök | Életmód
Visit Hungary: mintegy hétszázezren pihentek Magyarországon a tavaszi szünetben
Az áprilisi vakáció időszakában 664 ezer turista kereste fel a magyar tájakat, április 17-27. között a szálláshelyek 36 százalékkal több vendéget fogadtak a tavalyi tavaszi szünethez képest
2025. Április 30. 07:55, szerda | Életmód
Agrárminiszter: a házikert a magyar családok rejtett erőforrása
Meghatározó jelentőségű a házikerti termelés a jó minőségű és egészséges élelmiszer előállításában.
2025. Április 29. 07:31, kedd | Életmód
Duna House: nincs milliós négyzetméterár alatt új lakás Budapesten
Történelmi csúcs, hogy 2025 első negyedévében már alig érhető el újépítésű lakás 1 millió forint alatti négyzetméteráron Budapesten - közölte a Duna House saját tranzakciós adatai alapján hétfőn az MTI-vel.