Hírek
2015. November 14. 04:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - 888.hu: egy migránsra naponta 4400 forintot költ a magyar állam

Egy migránsra naponta 4400 forintot költ a magyar állam, ez havi szinten 132 000 forint, éves szinten pedig 1 584 000 forint - írta a 888.hu internetes portál pénteken.
A cikk a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) legfrissebb jelentését idézve azt írta: az OECD-országok a költségvetési kiadások növelésével reagálnak a válságra.
Nemzetállami és európai szinten is további összegeket csoportosítottak át, egyrészt a menekültügyi rendszerek fenntartására, másrészt a kibocsátó és tranzitországok megsegítésére.
Az Európai Bizottság 2015-2016-ra 9,2 milliárd eurós pluszkiadást jelentett be a migrációs krízis miatt. A válság kibontakozásával 2016-ban és 2017-ben Németország 0,5 százalékos GDP-arányos évi pluszkiadással számol, amelyet az újonnan érkezők ellátására és a már ott lévők munkaerőpiaci integrációjára kell elköltenie. 2016-ban Ausztria a GDP 0,15 százalékával, Svédország pedig a GDP 0,6 százalékával emeli a menekültügyi rendszer fenntartására és integrációra fordított forrásokat - olvasható a cikkben.
Felhívták a figyelmet arra, hogy a becslések szerint "a teljes európai gazdaságban mindössze a GDP 0,1-0,2 százalékával nőhet a belső fogyasztás a migráció hatására".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.