Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2012. Április 05. 07:13, csütörtök | Belföld
Forrás: mno / MTI

Jönnek a „szigorúan ellenőrzött malacok”

Jönnek a „szigorúan ellenőrzött malacok”

„Szigorúan ellenőrzött malacok” elnevezéssel indít kampányt az Agrármarketing Centrum (AMC) annak érdekében...

Hogy felhívja a figyelmet: a csomagolt és füstölt sertésárun érdemes keresni az ovális hatósági pecsétet és abban a HU országjelet – tájékoztatott az AMC szerdán.

A közlemény szerint a megkülönböztető jelzés nemcsak a termék minőségére nézve jelent garanciát, hanem jó eséllyel azt is jelenti, hogy a termék gabonaalapú takarmányon hizlalt magyar sertésből készült.

Az AMC az egy hónapos integrált kampány keretében a plakátok mellett rádiós és televíziós PR-riportokkal, sajtó- és online felületeken elhelyezett PR-cikkekkel, valamint bannerekkel szeretné felhívni az emberek figyelmét a magyar sertéshúsok fogyasztásának előnyeire. A Vöröshús.hu internetes oldalon minden lényeges információ megtalálható a vörös húsok fogyasztásával, egészségre gyakorolt hatásával, valamint a vörös hús táplálkozásban elfoglalt helyével kapcsolatban – tartalmazza a közlemény.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld

Orbán Viktort dicsérte Donald Trump

Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.

2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke

Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.