Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2012. Április 03. 07:05, kedd | Belföld
Forrás: OrintPress

Újra magyar alma kerül az orosz boltokba

Újra magyar alma kerül az orosz boltokba

Négy évre szóló, 10 millió eurós megállapodást kötött Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter az orosz Magnit áruházlánccal: az cég ezentúl Magyarországról is vásárol friss zöldséget és gyümölcsöt.

Fazekas a Prodexpo nemzetközi élelmiszeripari vásáron egyezett meg az 5000 üzletet s 15 logisztikai központot üzemeltető Magnit áruházlánc import igazgatójával: a keretszerződés 4 évre szól, ennek alapján a Magnit 10 millió euró értékben vesz friss magyar zöldséget és gyümölcsöt.

Első lépésként 2000 tonna alma Oroszországba szállításáról írtak alá megállapodást. Az első kamion alma elhagyta Magyarországot. Ezt követően hetente 16 kamionnyi zalai és szabolcsi alma szállítmányt fogad az orosz áruházlánc. A minisztérium kezdeményezésére és támogatásával kötött megállapodás több száz termelő piacra jutását segíti – tájékoztatott a Vidékfejlesztési Minisztérium.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.