Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2020. November 03. 09:04, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mta.hu

Kezdődik a magyar tudomány ünnepe online rendezvénysorozata

Kezdődik a magyar tudomány ünnepe online rendezvénysorozata

Ma kezdődik a magyar tudomány ünnepe rendezvénysorozata, november 30-ig számos ismeretterjesztő előadással várják a közönséget az online térben.

Kosztolányi György orvos, genetikus keddi nyitóelőadásában azt a kérdést járja körbe, hogyan segíti a tudomány a világjárvány okozta társadalmi sokk kezelését, valamint elkerülhető-e, hogy a járvány térdre kényszerítse a gazdasági, pénzügyi, egészségügyi, szociális, kulturális, közlekedési, turisztikai, oktatási szférákat.

Emellett olyan kérdésekre is keresik a választ az előadásokon, hogy például hogyan segítik a Mars kutatásának módszerei a Földön kívüli élet keresését? Mikorra lesz vakcina és gyógyszer a koronavírus ellen? Megelőzhetők-e a járványok matematikai modellek segítségével?

Az előadásokat élőben közvetítik a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) YouTube-csatornáján, a rendezvénysorozat teljes programja az mta.hu oldalon érhető el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul