Hírek
2012. Március 23. 07:07, péntek |
Belföld
Forrás: OrintPress
Klímaváltozás nehezíti a fókák életét az Antarktiszon
A klímaváltozás miatt az Antarktiszon egyre szelesebb és nedvesebb az időjárás, ami megnehezíti a fókák és kicsinyeik életét, ugyanis több energiát kell elhasználniuk testük melegen tartására - írja a News Discovery.
A tanulmány szerint az újszülött fókák különösen védtelenek, s testük melegen tartására a klímaváltozás következtében egyre több energiát kell felhasználniuk. Ennek következtében azonban kevesebb energia jut növekedésükre, így kevesebb esélyük van a túlélésre is.
Brigitte McDonald, a Scripps Oceanográfiai Intézet kutatója és társai 48 bébi medvefókát vizsgáltak meg az Antarktiszi-félszigetnél található Livingston-szigeten. Megfigyelték, hogy mennyi energiához jutottak a kicsik az anya tejéből, és hogy azt miképpen használták fel.
Az eredmények szerint az újszülöttek az anyától nyert energia 60 százalékát fordítják növekedésre. Egy hónapos korukra a kicsinyeknél ez az arány 25 százalékra csökken. A klímaváltozás azonban mindezt befolyásolhatja, miután az előrejelzések szerint ezen a területen több lesz a csapadék és szelesebb lesz az időjárás. Így a kutatók a bébifókák alacsonyabb túlélési rátájára számítanak, mert nem fognak tudni megfelelő mennyiségű energiát fordítani növekedésükre.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld
Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket
2026. Április 15. 13:00, szerda | Belföld
Török Zoltán: a piac várakozásai szerint kiszámíthatóbb lesz a gazdaságpolitika
2026. Április 15. 11:17, szerda | Belföld
Az államfő Magyar Pétert fogja javasolni a miniszterelnöki tisztségre
2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld
Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével
Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
