Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2021. Január 23. 12:03, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: p

Kriptovalutával fizető, a darkneten üzletelő dílert lepleztek le Győrben

Kriptovalutával fizető, a darkneten üzletelő dílert lepleztek le Győrben

Darknetes piactérről, azaz az internet láthatatlannak gondolt felületéről árut rendelő drogkereskedőt lepleztek le Győrben a rendőrök.

A fiatal férfi Németországból szerezte így be a kábítószert, amelynek ellenértékét a bitcoin nevű kriptovalutával - digitális fizetőeszközzel - egyenlítette ki.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) győri osztálya különösen jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt folytat nyomozást F. Alex győri lakos és társa ellen - közölte az NNI szombat reggel a police.hu oldalon. A gyanúsított az internet arctalanságában bízva rendelte a drogot, amiért bitcoinnal fizetett, de így is megtalálták - írták.

A nyomozók január 15-én léptek kapcsolatba külföldi partnerszervekkel, mert gyanú merült fel, hogy a 25 éves férfi a darknet anonimitását kihasználva többször vásárolt Németországból szintetikus kábítószert, és akkor is még több szállítmány érkezését várta. Hazai és külföldi futárszolgálatokkal együttműködve azonosították a megrendelőket, majd az NNI munkatársai január 19-én este, a csomagfelvétel után Győrben elfogták a férfit és társát.

A rendőrök megállapították, hogy F. Alex tavaly november óta legalább 18 alkalommal kísérelt meg - több kilogrammnyi, különböző tisztaságú és típusú - kábítószert rendelni darknetes piactérről. A rendelések fele sikeres volt: a férfi több mint egykilónyi nagy tisztaságú kábítószert (metamfetamint, kokaint, speedet) rendelt, amelynek az ellenértékét bitcoinban fizette meg, több ezer euró értékben. A rendőrök hetvendekányi, a feketepiacon több millió forintot érő metamfetamint foglaltak le.

A bíróság pénteken elrendelte F. Alex letartóztatását. Társa szabadlábon védekezhet - olvasható a közleményben.

Az őrizetbe vétel után azonosítottak egy újabb kábítószergyanús csomagot is, amelyet azonban a 25 éves gyanúsított már nem tudott átvenni - tették hozzá.

Címkék: díler, darknet, drog, elfogás, győr

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul