Hírek
2017. Július 05. 16:41, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Már a zettabájtoknál tartunk - Megháromszorozódhat az adatforgalom néhány éven belül
Háromszoros bővüléssel 3,3 zettabájtra, csaknem 3 ezer milliárd gigabájtra emelkedhet a Föld internetes adatforgalma 2021-re, a világhálónak pedig több mint 4,5 milliárd használója lehet,
így az emberiség többsége néhány éven belül nethasználóvá válhat a Cisco előrejelzése szerint.
Az internetes hálózati berendezéseket gyártó cég különösen a videoforgalom terén számít jelentős növekedésre, az előrejelzés szerint az ötszörösére emelkedhet a mozgóképes tartalmak adatmennyisége. A Cisco szerint 2021-ig az IoT-technológiák (hálózatba kapcsolt okoseszközök) és az M2M kapcsolatok (gépek közötti internetes összeköttetés) lesznek meghatározók, emellett gyorsulnak majd a szélessávú hálózatok és tovább terjednek a mobileszközök is.
Kelet- és Közép-Európában az adatforgalom a globális növekedéshez hasonló ütemben fog növekedni, a mobileszközök adatforgalma hatszorosára bővül a Cisco szerint. Hozzátették, hogy a régióban 4 év múlva a hálózati eszközök majdnem felének lesz mobilkapcsolata, az adatforgalom többsége pedig már az okostelefonok között zajlik le.
Jelentősen nőhet a hálózatok gyorsasága is: a szélessávúak átlagosan másodpercenként 42 Mbit, a mobil kapcsolatok pedig 22 Mbit sebességre lesznek képesek - olvasható a közleményben.
Egy zettabájt ezer milliárd gigabájttal egyenlő, ennyi adat 250 milliárd DVD-re fér rá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 11. 10:21, szombat | Külföld
Zelenszkij: Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
