Hírek
2013. Március 15. 17:21, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Március 15. - Vona Gábor: a magyar történelem egy permanens szabadságharc
A magyar történelem egy permanens szabadságharc, és aki ma a magyar szabadságért akar küzdeni, annak vissza kell adnia az embereknek az egyéni szabadságukat és munkahelyeket kell teremtenie - jelentette ki március 15-e alkalmából Vona Gábor, a Jobbik elnöke.
A Jobbik a szélsőséges időjárásra való tekintettel korábban lemondta ünnepi nagygyűlését, illetve az azt megelőző Kodály köröndi rendezvényét, azonban a párt országos elnöksége péntek délután a Batthyány-örökmécsesnél koszorúzással rótta le tiszteletét 1848-49-es példaképei előtt. A koszorúzáson részt vett Robert Winnicki, a Lengyel Nemzeti Mozgalom elnöke is.
Az eseményt követően Vona Gábor az MTI-nek úgy nyilatkozott: az elmúlt évtizedekben Magyarország "odáig süllyedt", hogy mára nemcsak a közösség, hanem az emberek egyéni szabadsága is veszélyben van és ezt is vissza kell szerezni.
A Jobbik elnöke szerint ehhez vissza kell adni az emberek szellemi és fizikai, egzisztenciális szabadságát. Előbbihez az egyének nemzeti büszkeségét kell erősíteni, utóbbihoz pedig jólétet, vagyis munkahelyeket kell teremteni és ez különösen nagy veszélyben van jelenleg - fogalmazott Vona Gábor.
Éppen ezért a Jobbik azt üzeni a kormánynak és minden politikai erőnek Magyarországon, hogy aki ma a magyar szabadságáért akar küzdeni, annak vissza kell adnia az embereknek az egyéni szabadságot és munkahelyeket kell teremtenie.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását
Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
