Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2013. Április 04. 12:20, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Matolcsy: növekedési hitelprogramot indít a jegybank

Matolcsy: növekedési hitelprogramot indít a jegybank

A növekedést és hitelezést segítő intézkedésekről döntött a jegybank - jelentette be Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke. Hozzátette: az inflációs cél teljesülése lehetővé teszi a kormány növekedési stratégiájának jegybanki támogatását és a pénzügyi stabilitás ezt megengedi, a növekedési fordulat szükségessége pedig indokolja.

Döntően a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak olcsó hitelforrást, 250 milliárd forintos refinanszírozási hitelkeretet nyújt fejlesztési forgóeszköz célokra és uniós programok saját erejére a jegybank a kereskedelmi bankokon keresztül - mondta Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke csütörtökön.

A jegybank a kereskedelmi bankoknak nulla százalékos kamattal adja a pénzt, amelyek maximum 2 százalékért adhatják a hitelt.

3600 milliárd forintra csökken a kéthetes jegybanki kötvényállomány

A bankokkal és a kormánnyal történő tárgyalás végén 4500 milliárdról 3600 milliárdra forintra csökken a kéthetes MNB-kötvényállomány, a magyar pénzügyi rendszer sebezhetőségének a csökkentése és a külső rövid lejáratú adósság mérséklése érdekében, ez 3 milliárd euróval csökkenti a devizatartalékot - jelentette be Matolcsy György jegybankelnök csütörtökön.

Nulla százalékos kamattal refinanszírozási hitel keretében devizahitel-kiváltó hitelt nyújt a mikro-, kis-, és középvállalatoknak a jegybank - jelentette be Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke csütörtökön.

Címkék: Kormány-gazdaság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld

Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis

Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.

2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld

KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció

Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen

Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -

2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld

Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban

A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.