Hírek
2013. Február 01. 11:18, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Medvecsalogató a veszprémi állatkertben szombaton
Medvecsalogatóra invitálja az érdeklődőket a veszprémi Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark szombaton, megtudni, milyen időt jósolnak a macik.
Február 2. a medvenap a népi időjóslásban, így a veszprémi állatkertben is ezen a napon jósoljuk meg a medvék segítségével hogy mikor köszönt be a tavasz - tájékoztatta az MTI-t Szabó Petra projektmenedzser. Hozzátette: várnak mindenkit, aki szívesen segítene előcsalogatni barlangjából a két barnamedvét, Katát és Borit.
A medvelesre érkező első 100 gyermek (3-18 éves kor között) ingyen léphet be az állatkertbe szombaton 11-kor.
A népi hiedelem szerint ha február 2-án süt a nap, akkor a barlangjából kibújó medve meglátja saját árnyékát, ettől megijed, visszabújik, vagyis hosszú lesz a tél. Ha borús az idő, a mackó kint marad, mert már hamar jön a tavasz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán
Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során
2026. Május 28. 07:00, csütörtök | Belföld
Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
